Balatoni strandunk sokak szerint a legszebb a tónál taláható vízpartok közül, amely páratlan adottságai miatt a Balatonhoz érkező vendégek egyik legkedveltebb célpontja. Nem csak a pancsolni vágyók, de a közvetlen vízparti szállást keresők is szívesen visszajárnak hozzánk.
A Balaton igazi fejlődése a Déli Vasút megépítésével kezdődött, amikor 1861-ben megindult a forgalom a Balaton irányába. A Déli Vasút Budapestet a tengerparttal, Fiumével volt hivatott összekötni, a Balaton déli partján keresztül. Mivel ekkor a magyar birtokosok még elsősorban külföldre utaztak nyaralni, csak később kezdtek el igazán érdeklődni a „magyar tenger” iránt is.
A századforduló környékén a balatonaliga-i részen nem volt sem étterem, sem csárda, a vasútállomásról a szakadékokon át egy árnyas úton lehetett lesétálni a Balaton partjára, ahol a környék egyetlen forrása csörgedezett.
1902-ben azonban a balatonfőkajári birtokos, Tóth Ede fürdőtelepet létesített (fürdőkabinokkal és vendéglővel), és felkínált 64 villatelket eladásra. A felvirágzásban azért is bízott, mivel Aliga a fővároshoz legközelebb eső fürdőtelep volt a Balatonnál, ráadásul vasúti megállóhellyel is bírt. A fürdőtelep rendkívül gyorsan fejlődött, egyre több vendég érkezett, 1905-ben már posta-ügynökség is működött, és 1907-ben már Balatonaliga néven törzskönyvezték az Aliga-fürdőtelepet. 1912-re már 40 kész villa állt, de már abban az évben újabbakat kezdtek el építeni.
1928-ban már két vendégfogadó is állt a területen, míg 1930-tól porolajjal portalanították az utakat, hogy az autóforgalmat megkönnyítsék. Aliga fekvésének köszönhetően ezekben az években rengetegen kirándultak a fürdőbe, nagyon gyakoriak voltak a hétvégi, egynapos szervezett kirándulások is. Az 1930-as években villanyvasutat építettek, hogy a látogatók még gyorsabban juthassanak el a Balatonhoz, és ekkor már rendszeres autóbuszjáratok is közlekedtek. Az utazóközönség kényelmét szolgálandó azt is eldöntötték, hogy elhordják a löszfalak egy részét, hogy a vonaton utazókat ne zavarja semmi a Balatonban való gyönyörködésben. 1935-ben pedig az aligai területre is bevezették a villanyvilágítást.
A II. világháborút követően a családi fürdőzők helyett egyre gyakoribbá vált a gyermekek-, munkások üdültetése. 1947-től például a Magyar Ifjúság Országos Tanácsa Balatonaligán alakította ki első központ üdülőtáborát.
1948-ban a legfelsőbb pártvezetés döntése alapján a kommunista párt kisajátította a települést. Kitelepítették az embereket és lebontották a legtöbb villát. Az aligai területet két részre osztották: Aliga I. néven a pártalkalmazottak vehették igénybe az ingyenes üdülést, míg az Aliga II. egy géppisztolyos őrökkel védett elzárt terület volt a párt vezetői számára.
Az MSZMP-s pártvagyon felosztásakor a Club Aliga az Állami Fejlesztési Intézhet került először, majd később több kormányzati szerv és állami hivatal felügyelte. 1995-ben felvették az egészségbiztosítónak ingyenes vagyonjuttatásként felajánlott ingatlanok listájára, majd később többször próbálták eladni.
2007-ben a Pro-Mot Hungária Kft. vásárolta meg, és jelenleg a Club Aliga Üdülőközpont nagyobb részének tulajdonosa, kisebb része fölött 49 évre vagyonkezelői joggal bír. A terület kezelője a Multibaal Trade Kft., amely családbarát nyaralóhelyént üzemelteti a Club Aligát, ahova a balatoni pihenésre vágyók tízezrei érkeznek minden évben.
- Budapesttől 90 km-re található
- 2 km hosszú saját Balaton-part
- 10 hektáros strand
- 800 m kijelölt fürdőhely
- 400 ágyas szálláskapacitás
- ősfás park
- saját kikötő
A vízparton nyaralók biztonságát a Club Aliga területén mentőtiszt, elsősegélyhely és szakképzett vízimentők biztosítják a strand nyitva tartási ideje alatt. Üdülőközpontunkban az év 365 napján 0-24 órában állandó biztonsági szolgálat működik.
Romantikus balatoni nyaraláshoz kétágyas hotelszobáinkat, családi pihenéshez többágyas apartmanjainkat, baráti összejövetelekhez pedig szeparált villáinkat ajánljuk. Nézze meg kínálatunkat, és foglalja le nyaralását még ma!